Як виміряти довжину кабелю без розмотування
01 Сер
2017
Полезное

Як виміряти довжину кабелю без розмотування

У світі є тільки два ефективних методи вимірювання довжини кабелю без його розмотування - по опору жив, а також іноді актуальний метод локації.

Пристрій РЕЙС-50 чудово підходить для будь-якого з цих способів. Однак потрібно розуміти, що якщо про кабель у вас немає ніякої інформації, то навіть цей пристрій не допоможе виміряти його довжину, при цьому не розмотуючи.

Щоб провести точні вимірювання першим способом потрібно знати величину погонного опору жили. Якщо цих відомостей у вас немає, то потрібно знати хоча б перетин жили і матеріал, з якого вона виготовлена, і інформацію про температуру жили.

До речі, погонний опір можна виміряти за допомогою РЕЙС-50, якщо у вас є невеликий шматок такого ж кабелю, при цьому потрібно знати його точну довжину (можна виміряти її рулеткою). Зверніть увагу, що необхідно щоб перетин жили був рівномірним протягом всієї довжини кабелю. Жила по всій довжині повинна бути виготовлена ​​з одного і того ж матеріалу, інакше точних вимірювань не буде, дані отримані в результаті будуть некоректними - похибка при вимірюванні буде значно більша допустимої.

Якщо ви вирішили скористатися методом локації, то для цього вам буде потрібна інформація про коефіцієнт укорочення кабелю (цей параметр позначає величину швидкості проходження імпульсу через кабель). Визначення точного значення цієї величини найвідповідальніше завдання. Від того наскільки точне її значення, буде залежати правильний результат вимірювання. Воно залежить від ізоляції кабелю, рівномірності протягом усієї його довжини, а також від кількості скруток на метр кабелю (від повиву) і чи правильно розподілені вони по довжині, і важливо знати температуру кабелю.

Значення цієї величини нескладно виміряти за допомогою РЕЙС-50, проте вам потрібен невеликий відрізок ідентичного кабелю, довжина якого точно виміряна. Навіть якщо ви виміряли кабель РЕЙС-50, то для вимірювання кабелю в бухті або на барабані потрібно знати напевно, що на всьому кабелі товщина ізоляційного шару однакова. Якщо ви вираховували коефіцієнт укорочення по відрізку кабелю, довжина якого напевно відома, але під час вимірювання відрізок довелося розмотати в лінію, то отримане значення може відрізнятися в порівнянні зі значенням ідентичного кабелю, що знаходиться в згорнутому стані.

У багатьох може виникнути питання, чи можливо вимірювати кабель на барабані або в бухті методом локації? Це можливо, проте для коректного вимірювання потрібно дотримуватися деяких умов:

  • Ви повинні переконатися, що обидва кабелі виготовлені одним заводом
  •  Матеріал ізоляції однаково рівномірно розподілений на обох кабелях
  • Скрутки зроблені правильно і їх кількість однакова по всій довжині
  • Діаметр кабелів повинен бути ідентичним
  • Довжина відрізка, за допомогою якого вимірюється коефіцієнт, укорочення і кабель, що вимірюється повинні бути по величині одного і того ж порядку.