Intel створила новий кабель з пропускною спроможністю в 1,6 терабіт в секунду
12 Лип
2017
Наши новинки

Intel створила новий кабель з пропускною спроможністю в 1,6 терабіт в секунду

Фірма Intel разом з деякими партнерами анонсувала абсолютно новий оптичний кабель, який володіє величезною пропускною спроможністю і призначений для застосування в серверних і дата-центрах. Розробка носить назву Intel Silicon Photonics і створена на основі технології MXC.

За допомогою технологій MXC від фірми Intel можна легко домогтися швидкості передачі даних до 25 гігабіт у секунду на одній жилі. Новітній кабель налічує 64 жили - по 32 жили на передачу і прийом інформації. Провівши обчислення, можна порахувати, що сумарна швидкість передачі даних по оптоволокну складе 1,6 терабіта в секунду.

Звичайні оптичні кабелі, що застосовуються на сьогодні в дата-центрах, можуть забезпечити пропускну здатність в 10 гігабіт у секунду. У порівнянні з цими показниками, технологія Intel Silicon Photonics дає величезну перевагу в порівнянні з нині існуючими розробками. Крім того, виробник повідомляє, що заявлена ​​швидкість може бути досягнута при передачі даних на відстані до 300 метрів.

Фірма Intel обіцяє розпочати масове виробництво оптоволокна Silicon Photonics в третьому кварталі 2016 року. Через високу вартість готової продукції на вибір споживача будуть надані інтерфейси на 8, 16, 32 або 64 оптоволокна.

Звісно, пропускна здатність у 1,6 терабіта в секунду зараз може знадобитися тільки суперкомп'ютерам, але кількість мережевого трафіку в світі щодня зростає, і можливо в майбутньому, фірма Intel буде використовувати свої новітні кабелі і в інших сферах комп'ютерних технологій.