Планування і розміщення підстанції
15 Сер
2017
Полезное

Планування і розміщення підстанції

Загальні принципи планування і розміщення високовольтної електричної підстанції.

Підстанції можуть складатися з однієї або декількох основних складових, в залежності від їх розміру і ваги. Серед них загальнопідстанційні пункти управління, офісні будівлі, приміщення для персоналу. Зверніть увагу на зображення нижче. При плануванні підстанції повинно бути враховано декілька чинників. Підстанція, яка неправильно спланована, може стати причиною багатьох проблем, особливо якщо в майбутньому буде необхідно розширення або реконструкція розподільчого пристрою. Правильне компонування підстанції дозволяє їй працювати на максимальній потужності максимально тривалий час і запобігає перевантаженню. Зрозуміло, що будь-якій підстанції може знадобитися реконструкція або розширення через якийсь час після будівлі і це повинно враховуватися при плануванні.

Один з найважливіших факторів, на який варто звернути увагу - це вибір місця для будівництва. Дизайн підстанції та вибір деякого обладнання залежить від місця його розташування. Це має великий вплив на оцінну вартість підстанції. Розташування кабелів проходять через підстанцію, також впливають на вибір місця будівництва і розташування обладнання.

Місце повинно розташовуватися так, щоб з підстанції можна було побачити як живиться від неї обладнання.

Необхідно пам'ятати, що деякі фактори взаємозалежні.

Доступ до місця будівництва підстанції повинен бути вільним для того, щоб можна було підвозити обладнання і підганяти будівельну техніку. До місця будівництва повинна вести гарна дорога, яка повинна бути максимально короткою.

Бажано обирати місце, яке не потребує вирівнювання поверхні. Необхідність проведення таких робіт збільшує термін спорудження підстанції і її загальну вартість.

Потрібно з'ясувати чи були в районі майбутнього будівництва повені, оскільки попадання води на територію підстанції вкрай небажане. Місця, де бувають часті повені або існує підвищена вологість, обирати не варто.

Атмосферні кондиції, такі як насиченість повітря сіллю або будь-якими хімікатами впливають на вибір типу обладнання.

Підстанція під час експлуатації впливає на комунікаційні сигнали, тому перед початком будівництва необхідно отримати дозвіл у відповідній інстанції.

Необхідно враховувати силу електромагнітного поля, особливо при високовольтних передачах. Дослідження підтвердили вплив електромагнітних полів від ліній електропередач на здоров'я людей, так що високовольтні лінії потрібно правильно розташувати.

Ліси, заповідники і національні парки також не підходять. Уряди всіх країн світу зараз ведуть сувору політику з охорони навколишнього середовища, тому будівництво підстанцій в таких місцях викличе безліч суперечок і нарікань. Зазвичай процес отримання дозволу на будівництво у відповідних установах займає тривалий час і уповільнює будівельні роботи.

Також необхідний дозвіл від управління авіацією, підстанції повинні будуватися на достатньому віддаленні від аеропортів і оборонних об'єктів.

Найголовніше що необхідно враховувати - це розташування водопроводів та каналізаційних систем.

Деякі інші фактори, що стосуються людей.

Підстанція повинна розташовуватися віддалено від місць великого скупчення людей. Краще розташувати підстанцію за межами міста.

Місцеве населення повинно бути повідомлене про будівництво підстанції. Щоб запобігти обуренню громадськості, краще залучити людей в процес будівництва. Якщо необхідно, можна навіть провести невелике навчання. Дуже часто місцеве населення відіграє важливу роль в запобіганні крадіжок і вандалізму.

Історичні місця і місця скупчення туристів, теж необхідно виключити.

Устаткування електричної підстанції є причиною шуму. Під час експлуатації трансформатори, реактори і високовольтні лінії постійно видають шум, робота будь-якого іншого обладнання також може викликати звукові перешкоди. Дизайн підстанції повинен бути таким, щоб знизити рівень шуму і запобігти невдоволенню громадськості.

Ландшафт місцевості повинен бути підібраний так, щоб приховувати підстанцію від видимості для широкого загалу.

І останнє - це безпека людей і машин. Безпека персоналу під час будівництва та експлуатації, а також громадська безпека, повинна дотримуватися відповідно до міжнародних і місцевих норм. Також необхідно звернути увагу на інструкції з безпечного використання обладнання надані виробником.

Ще на підстанції необхідна відповідна система пожежогасіння. Це головний критерій, який визначає безпеку підстанції. Протипожежні засоби повинні бути підібрані так, щоб була можливість погасити електрообладнання, що працює. Зазвичай для гасіння такого дороговартісного устаткування, як трансформатори, використовуються вогнегасники, наповнені азотом або водомет з високим тиском.