Кабель гнучкий призначений для не стаціонарного монтажу. Цей кабель належить до розряду товарів підвищеного попиту. Гнучкий кабель не має альтернатив у випадках, коли прокладка і подальша експлуатація повинні здійснюватися під кутом або при постійних перегинах. У структуру кабелю входить кілька елементів: мідний провідник (багатодротового зразка), гумова оболонка, а також ізоляція з гуми. Іноді конструкція також може включати в себе шар роздільної синтетичної плівки. Сама гнучкість забезпечується за рахунок ізоляційних матеріалів і оболонки, а також струмопровідних жил. Незважаючи на свої переваги, кабель не розрахований на прокладку в агресивному середовищі, проте чудово виконує свої функції в комерційній та виробничій сферах.
Обрати і придбати кабель даного зразка можна на нашому сайті - досить визначитися з його місцем застосування, визначити ключові параметри кабелю і зробити замовлення.
Інакше ці вироби називають ще безперервними гнучкими кабелями. Вони розроблені спеціально для того, щоб витримати значні вигини різних радіусів, сильні механічні навантаження, які є невід'ємною функцією механізмів (наприклад, тримач кабелів).
Цікаво дізнатися про те, з чого роблять гнучкий кабель? Конструкція даних виробів складається з струмопровідних жил із міді. Вони обволікаються ізоляційним шаром, а також з’єднуються у зовнішню оболонку з гумового матеріалу. Також в структурі гнучкого кабелю можна відзначити роздільну плівку з синтетичної основи, яку вже, в свою чергу, покривають мідні провідники.
Можна виділити наступні типи гнучкого кабелю:
1. Повивного скручування. Вартість такого кабеля менша за рахунок нескладного виготовлення. Жили скручуються в групи, а вони - в сердечник. Поверх цього - поясна екструдована ізоляція і оболонка. Екрановані варіації мають жили з плівкою або фольгою. Зауважимо, що конструкція такого кабелю перегинається, а отже, еластичність матеріалу призводить до його зносу і необоротної деформації. Зрештою, може статися розрив сердечника.
2. Пучкового скручування. Це унікальна технологія конструювання кабелю. Жили не скручуються в шари. Вони спочатку з'єднуються пучками, а тільки потім розташовуються навколо сердечника (пружного, непроникного). Через відсутність багатожильних шарів забезпечується однаковий радіус вигину будь-якого провідника. Загальне навантаження за рахунок такого скручування знижене. Звісно, що жили просто не мають можливості розкрутитися.
Можна виокремити такі властивості для користувача гнучкими кабелями:
1. Їх просто і легко вкладати в штроби.
2. Їх ефективно можна монтувати в щитку, розподільній коробці.
3. Висока стійкість до зламу в разі частого перемикання приладів.
Звичайно, є багато і інших плюсів для користувачів.
Виробництво кабелю - це процес непростий. Гнучкий варіант роблять за певною схемою: поетапно проводять волочіння, протягання заготовки, накладають ізоляцію, а потім оболонку. Після займаються розбухтовкою і відвантаженням.
На першому етапі обробляють мідну канатку.
Потім на екструзійних лініях кабелю надають вигляд готового виробу.
Потім проходить етап волочіння мідної канатки в дріт, пасьму, стренги. Згодом вже з'являється кабель. Його, в свою чергу, намотують на котушки.
В основному даний тип виробу застосовується для моменту приєднання найрізноманітніших переносних пристроїв. Наприклад, таких, як зварювальне обладнання, генераторні машини, гармати теплового спектру і т.д.
Кабель відмінно показав себе в експлуатації як при відкритих, так і закритих умовах. Особливо актуальний гнучкий кабель на будівельних майданчиках при протягуванні силових ліній.
Застосовується даний вид кабелю і в побуті при здійсненні монтажу електропроводки (для живлення освітлювальних приладів, розеток, вимикачів і ін.).
Варто зазначити, що область застосування гнучкого кабелю досить широка: в звичайних квартирах, промисловості, техніці та ін. При цьому його можливо встановлювати і в рухливі, і в нерухомі системи.
Гнучкі кабелі застосовуються як для з'єднання з пересувними механізмами, так і при приєднанні до електричних мереж. Майте на увазі, що при виборі виробів варто враховувати маркування, колірне позначення жив, орієнтуватися на технічні характеристики.