Кабель контрольний в наявності

кількість струмопровідних жил

поперечний переріз провідника (мм²)

Онлайн калькулятор розрахунку ваги
кабелю та дротів

Марка кабелю
Довжина кабелю (м)

Барабан

Загальна вага 0,00

 

Кабель контрольний відноситься до розряду багатожильних електричних кабелів. Область застосування: підключення до промислових і комерційних приладів (автоматика, пускорегулююча апаратура та інше). За допомогою цього кабелю здійснюється передача інформації про ключові показники приладів, до яких вони підключені: стан, режим роботи і т.д. Струмопровідні жили даного кабелю виробляються на основі одного з двох металів: мідь або алюміній. Цей вид кабелів може використовуватися в широкому спектрі експлуатаційних умов (наприклад, сирі або вологі приміщення), проте в місце їх призначення не входить прокладка на відкритому повітрі.

 

Кабелі контрольні мають кілька різновидів, залежно від матеріалу, з якого були зроблені струмопровідні жили (наприклад: АКВВГ, АКВВБ - з алюмінію; КВВГ, КВВБл - з міді). Залежно від перетину і кількості струмопровідних жил можна обрати найбільш потрібний варіант на нашому сайті.

 

Контрольний кабель - багатожильний електричний кабель, який призначений спеціально для використання у важкодоступних місцях. І головна функція цього виробу - це не живлення приладів, обладнання, агрегатів, а передача достовірних і актуальних відомостей про структуру, режим функціонування технічного оснащення, а також інформації про розміщення. Контрольний кабель контролює роботу приладів, забезпечуючи підключення електричних пристроїв розподільного типу до апаратних комплексів, які в основному є стаціонарними.

Тепер ви розумієте навіщо потрібен контрольний кабель. В основному він призначається для приєднання до електричних приладів в нерухомому форматі. Він знайшов своє вдале і ефективне застосування в пристроях з сигналізації, контролю, управлінні і релейному захисті та багато ін.

Звичайно, існують різні типи таких виробів.

МАРКУВАННЯ КОНТРОЛЬНОГО КАБЕЛЮ: ІНФОРМАЦІЯ, ЯКУ ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН

Дані в маркуванні про виріб дають інформацію про основні характеристики, призначення, матеріали товару. Умовні позначення в форматі маркування на контрольних кабелях надають багато цінної інформації про виріб:

 • число жил і їх перетин;
 • речовина оболонки захисту і її будова;
 • ізоляційний матеріал і багато ін.
 • Якщо кабель контрольний, то на ньому буде маркування «К».

 

Якщо матеріал для виробництва виробу алюміній, то можна побачити і «А» (для алюмоміді - «АМ»). Якщо жила з мідної основи, то ця інформація не маркується.

Ізоляція з гуми позначається «Р», ПВХ пластикату - «В», поліетилену з низькою щільністю - «П», самозагасаючого поліетилену - «Пс».

Оболонка зі сталевої гофрострічки буде позначатися абревіатурою «Ст», з гуми - «Р» (не схильна до горіння - «Н», ПВХ пластикату - «В»).

Круглі дроти не позначаються, а плоскі позначені «П».

Крім цього, на маркувальному написі можна розрізнити кількість, перетин жил і іншу важливу інформацію від виробника.

ВИДИ КОНТРОЛЬНОГО КАБЕЛЮ

Отже, поговоримо про це чітко і конкретно:

 • КВВГ - для умов з особливою вологістю (до 98%);
 • КВВГнг - підвид першої моделі. Є максимально пожежобезпечним виробом;
 • КВВГЕ - екранований варіант КВВГ. Використовується в спорудах, тунелях, всередині подібних зон;
 • КВВГз - кабель із заповненням;
 • КВБбШв - його можна монтувати на відкритому повітрі, в метрополітенах, пожежонебезпечних місцях;
 • АКВБбШв - для місць з блукаючим струмом;
 • АКВВГз - для електричного обладнання; АКВВГ - виріб з алюмінієвою жилою.

СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ КОНТРОЛЬНИХ КАБЕЛІВ

Зазначимо, що ці вироби використовуються в найрізноманітніших сферах. При цьому моделі контрольних кабелів адаптуються до умов експлуатації: помірним, тропічним, холодним. А також розрізняються вироби для використання як на суші, так і у водному середовищі і на висотах.

Контрольні кабелі монтуються в шахтах, підвалах, землі, суднових, корабельних приміщеннях, під навісом, на відкритому повітрі, в зонах з великим конденсатом і ін.

Відправити запит на Прорахунок!