Кабель броньований в наявності

кількість струмопровідних жил

поперечний переріз провідника (мм²)

Онлайн калькулятор розрахунку ваги
кабелю та дротів

Марка кабелю
Довжина кабелю (м)
Барабан
Загальна вага 0,00

 

Броньований кабель є різновидом силового кабелю з важливим доповненням - посиленим захистом від механічного впливу. Ця особливість дозволяє здійснювати прокладання через траншеї і інші зони підвищеного ризику пошкодження конструкції кабелю. Металева захисна оболонка надійно захищає струмопровідні жили від гризунів або випадкового механічного впливу (наприклад, попаданням лопати або інших інструментів, за допомогою яких здійснюються земельні роботи). Струмопровідні жили кабелю даного виду виробляються з двох матеріалів: міді та алюмінію. Захисний шар виготовляється з компіляції дротів або оцинкованих сталевих стрічок.

 

Броньований кабель також має кілька підвидів (ААБл, АСБл, ВБбШВ і ін.). Основні переваги: ​​експлуатаційний період - від 30 років, простота монтажу, стійкість до температурних перепадів і висока міцність. Броньований кабель необхідного виду можна замовити на нашому сайті.

 

Броньовані кабелі є різновидом силових, від інших типів їх відрізняє посилений захист від механічних пошкоджень у вигляді додаткової металевої оболонки (або іншого матеріалу, стійкого до зовнішніх фізичних дій), що дозволяє прокладати їх у зонах з підвищеним ризиком пошкоджень конструкції. Струмопровідним жилам в захисній оболонці не страшні, наприклад, гризуни або попадання по кабелю гострих інструментів під час проведення земельних робіт.

ЩО ТАКЕ БРОНЬОВАНИЙ КАБЕЛЬ

Це електротехнічний виріб з струмопровідними жилами (однієї і більше), виготовленими з алюмінію або міді, укладеними в шланги з ПВХ, поверх яких йде шар переплетеного дроту або обмотка з оцинкованих сталевих стрічок. Під конкретні потреби їх вибирають за спеціальним маркування, яке присвоюється залежно від елементів конструкції броньованого кабеля - основні типи АВБбШв (з алюмінієвими жилами) і ВБбШв (з мідними жилами), і у кожного з них є кілька підтипів. Загальна конструкція являє собою:

  • струмопровідну металеву жилу (електричний провідник);
  • поверх металевого провідника - ізоляційний шар (поліетиленовий, з полівінілхлориду або паперовий - зі спеціальним просоченням);
  • дротяний або стрічковий екран із ще одним ізоляційним шаром зверху;
  • шар броні зі стрічок, намотаних по спіралі, обгортають всі перераховані елементи;
  • зовнішню оболонку виробу.

У деяких видах броньованих кабелів є серцевина (осьовий елемент) - сталевий або склопластиковий прут, необхідний для зниження на жили механічного навантаження. По кінцях виробу встановлюються муфти, що забезпечують цілісність шарів і надійну ізоляцію жил один від одного.

ВИДИ І ТИПИ БРОНЬОВАНИХ КАБЕЛІВ - ЯК ПРОЧИТАТИ МАРКУВАННЯ

Усі технічні та робочі характеристики кабелів перераховані в маркуванні. Зразки розшифровки:

для АВБбШв - відповідно літери означають: Алюмінієві провідники, Вініловий ізоляційний шар, Броня, без подушки, Шланг зовнішній з ПВХ;

для ВБбШв - Вініловий ізоляційний шар, Броня, без подушки, Шланг зовнішній з ПВХ (в різновидах КВБбШвнг літери «нг» - не горючий).

Особлива категорія - броньовані кабелі ТППепБ для прокладки ліній телефонного зв'язку, де літерні позначення: Т - Телефонний, ПП - подвійний поліетиленовий ізоляційний шар, еп - екран з полімеру, Б - броня.

СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ БРОНЬОВАНИХ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНИХ ВИРОБІВ

Відмінність броньованих кабелів від інших видів силових кабелів в тому, що для їх прокладки не потрібні труби ПНД або будь-який інший захист - їх укладають безпосередньо в грунт, проводять в траншеї, шахті, тунелі або у відкритому повітряному середовищі - в самостійному вигляді. Вони широко використовуються як на об'єктах промислового призначення, так і в побуті для підведення електрики до заміських котеджів, господарських прибудинкових споруд, літніх кухонь, лазень, гаражів і т.п.

Особливості прокладки - при обробленні кабелю слід не просто зрізати оболонку і з'єднати кінці, а заголовки кожної жили окремо на відповідну довжину так, щоб можна було коректно встановити сполучну муфту. Для цього рекомендується використовувати ножиці по металу і пасатижі для видалення шарів і оголених провідників. Як правило, необхідна довжина оголеної ділянки провідника вказується в супровідній документації до самого кабелю або муфти.

ПРО ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ БРОНЬОВАНИХ КАБЕЛІВ

Термін експлуатації складає не менше 30 років (при своєчасному профілактичному обслуговуванні - до 50 років). Вироби:

  • стійкі до негативних механічних впливів;
  • можуть прокладатися в кліматичних умовах і середовищах, для яких характерні різкі перепади температури;
  • не схильні до корозії;
  • витримують високу вологість;
  • прості в монтажі.

Єдиний нюанс, який слід враховувати - наявність броні робить кабель негнучким, тому при прокладці необхідно не просто уникати вигинів (допустимо до 15-ти зовнішніх діаметрів), але і звести до мінімуму розтяжне зусилля.

Відправити запит на Прорахунок!